Експерт Юстіна Кравчек (Justyna Krawczyk) . Польща

Основною пристрастю пані Юстини є птахи.

Птахами вона займається більше 21 року, можна сказати що любов до птахів прийшла пані Юстині у спадок від діда, досить відомого в Польщі орнітолога який займався розведенням різноманітних видів амадин, птахів європейської фауни та їх гибридів, хвилястих папужок.

Юстина з малечку допомогала діду в догляді за птахами, а той навчав дівчинку пташиним примудростям та орнітологічним знанням. Першими птахами, якими пані Юстина почала професійно займатися були найбільш доступною на ті часи види, як виставкові та класичні хвилясті папужки (Melopsittacus undulatus), а згодом згодом білолиця Розелла (Platycercus Eximius).
У 1995 році Юстина Кравчек зареєструвала у PFO свою пташину годівлю і розпочала кар'єру експерта PFO. На сьогодні у годівлі пані Кравчек утримуються декілька видів дрібної екзотики - амадини, астрільди, мозамбікські в'юрки, але основною пристрасть є папуги.
У розплінику розводяться такі види папуг:
-Райдужний лорикет - (Trichoglossus moluccanus) – Природня форма.
-Зеленощокий червонохвостий папуга - (Pyrrhura molinae) - Природня форма
-Корела - (Nymphicus hollandicus) - Природня форма
-Ara Синьо-жовтий - (Ара ararauna) - Природня форма
-Співочий папужка - (Psephotus haematonotus) Природня форма і мутації
-Ластівкова папужка - (Lathamus discolor) Природня форма
-Рожевочревий трав'яний папужка – (Neophema bourkii) Природня форма та її мутації
- Червонолобий стрибаючий папужка - ​​(Cyanoramphus novaezelandiae) Природня форма
-Горобиний папужка Лєсона - (Forpus coelestis) Природня форма та її мутації
-Африканський сірий папуга - (Psittacus Erithacus) - Природня форма
-Сливоголовий намистовий папуга - (Psittacula cyanocephala) Природня форма
-Рожевощокий нерозлучник - (Agapornis roseicollis) - Природня форма і його мутації.
-Нерозлучник Фішера - (Agapornis Fischeri) - Природня форма і його мутації

- "Папуги моя пристрасть!" - каже пані Юстина. Саме з ними вона приймає участь у виставках з найбільшою конкуренцією. І як кульмінація її племінної діяльності це отримання медалей та кубків на найпрестижнішіх виставках Польщі та Європи.

- "Скоро я збираюся розширити специфіку мого розплідника до крупних видів що харчуються нектаром. Це важка область, але єю варто займатися!" - говорить пані Юстина.

Українські заводчики познайомились із пані Юстиною у 2015 році на щорічному чемпіонаті Ураїни "ZOOCBIT-2015", коли пані Кравчек приїздила  як офіційний представник Польської Федерації орнітологів для підписання Договору про визнання та співпрацю між двома національними організаціями PFO і "ZOOCBIT", та допомогала у суддівстві головному експерту виставки пану Камінскі.

      

У своєму зверненні до українських серекціонерів пані Юстина Кравчек зауважила:

 - "Друзі, українське птахівництво, у Ваших особах, лише почало цивілізований шлях до міжнародного визнання України у Всесвітньому  орнітологічному суспільстві. Я не обіцяю вам, що цей шлях буде легким та швидким, але я знаю, що Вам треба іти по ньому разом, бо це того варто!"